آموزش برنامه نویسی اندروید با زامارین و #C|ساخت اولین پروژه اندروید با زامارین

 به نام خدا

آموزش برنامه نویسی اندروید با زامارین و #C | ساخت اولین پروژه اندروید با زامارین (xamarin)

سلام بر تمامی برنامه نویسان اندروید ! امروز با سومین قسمت از آموزش برنامه نویسی اندروید با سی شارپ در خدمتتون هستم.در این جلسه می خواهم به شما آموزش ساخت اولین پروژه اندروید رو آموزش بدهم.خب جلسات قبل یکم طولانی و سنگین بود ولی این جلسه ساده و کوتاهه.

مشاهده فیلم این قسمت از آموزش :

فیلم آموزشی به صورت متنی :

خب ابتدا زامارین استودیو یا ویژوال استودیو رو باز کنید.(در این قسمت و قسمت بعد من با محیط زامارین استودیو کار میکنم ولی احتمالا از قسمت ۱۱ به بعد در ویژوال استودیو ادامه آموزشها رو بدهم)

xamarin studio رو باز کنید و از منوی File گزینه New و سپس Soloution رو انتخاب کنید.

آموزش برنامه نویسی اندروید با سی شارپ و زامارین.png

خب حالا از منوی سمت چپ , سی شارپ رو انتخاب کنید و بعد از اون هم Android رو انتخاب کنید و بعد از اون هم Android Application رو انتخاب کنید. حالا برای پروژه تون یک نام انتخاب کنید و اگه می خواهید مسیر ذخیره شدن پروژه تون رو از قسمت Location تعیین کنید.

اموزش برنامه نویسی آندروید.png

خب می بینید که محیطی شبیه به محیط زیر براتون باز میشه:(از قسمت Resources و سپس layout فایل Main.axml رو رویش دابل کلیک کنید تا باز بشه)

آموزش برنامه نویسی اندروید با سی شارپ.png

خب این محیط ظاهری و design برای برنامه نویسی اندروید با سی شارپ  هست.

شما می تونید به منوی Toolbox بروید و کنترل های زیادی به برنامه تون اضافه کنید.خب حالا به منوی Toolbox بروید و کنترل TextView رو با درگ کردن و کشیدن روی صفحه موبایل سیاه رنگ به برنامه تون اضافه کنید.کنترل TextView مثل label در برنامه نویسی ویندوز هست که یک متنی رو به کاربر نمایش می ده و در حالت عادی قابل ویرایش نیست.

اموزش برنامه نویسی آندروید با سی شارپ.png

خب حالا شما می تونید نام تکست ویو رو هم عوض کنید.به منوی Properties بروید و از قسمت Text نام تکست ویو که در حالت پیش فرض Text هست رو عوض کنید من این جا به www.program98.com تغییرش دادم.

آموزش برنامه نویسی اندروید با سی شارپ و xamarin.png

خب به همین راحتی شما تونستید اولین پروژه اندرویدی خودتون رو با #C بسازید.انشاالله در جلسه آینده آموزش خروجی گرفتن از برنامه و اجرای برنامه در شبیه ساز رو آموزش می دهم.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد